Poznatky o žákovských prekoncepcích mentálního postižení v kontextu proměny paradigmatu současného vzdělávání

Na to, že se vědecký tým pracovníků na ÚPRPŠ skládá z velmi nadějných mladých výzkumníků, už jsme několikrát poukázali. Naše pracoviště se může pyšnit dalším mimořádným úspěchem, o který se nyní zasloužil Mgr. Jakub Pivarč, Ph.D.

Nová publikace Dr. Pivarče je zaměřena na výzkum žákovských prekoncepcí o mentálním postižení. Představuje v ní komplexní výsledky toho, jak intaktní žáci ve věku 10 – 15 let nahlíží na jedince s mentálním postižením, především pak poukazuje na jejich představy, znalosti a postoje. Kniha je de facto prvním uceleným monografickým přehledem na toto téma v České republice.

Odborná monografie je také zajímavým a významným příspěvkem pro teorii a výzkum v oblasti inkluzivního vzdělávání a zejména edukace žáků, kteří se ocitají ve stále ještě „normativně pojatém“ systému českého školství na okraji zájmu nebo zcela vyloučeni z hlavního proudu vzdělávání.

Publikace v pdf verzi ke stažení zde